Podkład korkowy – najlepszy materiał izolacyjny nie tylko pod panele

Korek jest surowcem od wielu lat stosowanym zarówno jako pokrycie dachowe, jak i okładzina ścienna i podłogowa. Niezwykłe właściwości kory dębu korkowego sprawiły, że stał się materiałem budowlanym wysoce wyrafinowanym i zaawansowanym. Korek jest niesamowicie zrównoważonym surowcem, ze względu na to, że zabezpiecza nie tylko własną gospodarkę, ale również przyczynia się do pochłaniania dwutlenku węgla. Dąb korkowy występuje na obszarach basenu Morza Śródziemnego, gdzie panują idealne warunki do jego wzrostu.
korkowy podkład

Idealne warunki – idealny surowiec

Równomierne i obfite opady deszczu, łagodne zimy i dużo słonecznych dni spowodowały, że dąb korkowy rozwija się w swoim środowisku prawidłowo i uzyskuje niezastąpione właściwości. Korek chroni drzewo przed wahaniami termicznymi i pożarami. Idealnie chroni je również przed utratą wody, drobnoustrojami czy bakteriami. Pozyskiwanie korka jest bezpieczne dla samego drzewa i restrykcyjnie przestrzegane. Powierza się je tylko wykwalifikowanym osobom, dobierając konkretny czas i pogodę.
swiat kork

Izolacyjne zalety podkładów korkowych

Korek jest idealnym materiałem izolacyjnym. Posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła przy dużej wartości ciepła właściwego. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości w dużym przedziale temperatur. Stabilizuje temperaturę powietrza, a także jego wilgotność, co przekłada się na wyjątkowy mikroklimat w pomieszczeniach. Dzięki temu korek znalazł zastosowanie między innymi w takich produktach jak podkłady korkowe pod rożnego rodzaju podłogi, stanowiąc idealną izolację termiczną, a tym samym zmniejszając ubytki ciepła w pomieszczeniu. Podkłady korkowe idealnie tłumią drgania podłogi oraz skrzypienie. Są odporne na wodę, ponieważ korek nie absorbuje wody i wilgoci. Podkłady korkowe nie tracą również swoich właściwości, mimo upływu wielu lat. Poza tym nie można zapomnieć, że są one antyalergiczne, ponieważ korek jest obojętny w kontakcie ze skórą. Całą gamę produktów podkładów korkowych, w różnych wymiarach znajdziemy na stronie cork stopper cork24.co.uk. Montaż podkładów korkowych jest niezwykle łatwy. Wystarczy dociąć go odpowiednio do pożądanych wymiarów. Nie potrzebujemy do tego klejów, wkrętów czy gwoździ. Wystarczy czysta i sucha podłoga.
Stosując podkład korkowy pod każdy rodzaj podłogi będziemy mieć pewność i gwarancję doskonałej izolacyjności, a także wyrównania drobnych niedoskonałości podłoża.