Nigdy nie idźmy do sklepu zgłodniali, gdyż wtedy nabywamy więcej niż w istocie potrzebujemy, uprzednio skoczmy na pizzę

Gdy doskwiera nam głód, doskonałym wyborem jest pizza sosnowiec. Miejsce to zbiera same doskonałe noty. Dlaczego? Zapewne głównym powodem jest pyszny smak podawanych tam specjałów. W duecie z czarującym klimatem, zyskuje tytuł miejsca lubianego i polecanego. Sporym atutem, są także przekonujące ceny i zaskakująca jakość potraw. Zatem – które danie cieszy się największą popularnością? Jest to rzecz jasna pizza. Od wielu lat gości w polskich żołądkach, zapewniając nam odrobinę egzotyki znad Morza Śródziemnego.

pizza widelcem
Jak powstał ten kulinarny fenomen? Otóż, zacznijmy od nazwy – słowo pizza pochodzi od łacińskiego picea. Czyli, po prostu „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego posiłku, jest rzecz jasna „Margherita”. Jej nazwa pochodzi od Małgorzaty Sabaudzkiej, legendarnej królowej Włoch. Opowieść głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Podstawowymi składnikami, była zielona bazylia, czerwone pomidory i biały ser mozarella. Kolorystyka flagi kraju przekonała Włochów. Ale z pewnością każdy z koneserów kulinariów wie, że termin „pizza” znane było już w XIX wieku. Jednak w owym czasie oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A pierwotna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był znacznie wcześniej.
Współcześnie podawanych jest znacznie więcej rodzajów. Na przykład pizza neapolitańska czy Calzone. Ludzie na całym świecie kochają ten przysmak tak bardzo, że 9 lutego obchodzą Dzień Pizzy. I mimo tego, że nie jest ona wymagająca w przyrządzeniu, większość z nas raczy się nią w różnej maści lokalach. Statystyki pokazują, że przeciętny mieszkaniec USA spożywa włoski przysmak aż 30 razy w roku! Gdy chcemy poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizza sosnowiec. Zasmakujemy tam nie tylko pizzy, ale również innych, wspaniałych potraw.
pizza z serem
By skosztować dobrej pizzy warto rzucić okiem na witrynę www pizzeria Szczecin. Pizzeria usytuowany jest w w dzielnicy Dąbie, dostarcza dania na dowóz a przy tym koszty są niewysokie. W tym miejscu nasycisz się wybornie a dodatkowo niedrogo.
pizza ze znajomymi