Korek pod namiot i śpiwór

Zapewne każdy z nas w dzieciństwie marzył o tym, by spać w namiocie. To przecież swego rodzaju przygoda. Wnętrze wykładane jest grubym kocem czy kołdrą. Jednak jest lepsze rozwiązanie – podkład z korka. To ciepły i elastyczny materiał, który sprawi, że spanie w namiocie czy śpiworze będzie znacznie bardziej komfortowe. Surowiec posiada wszechstronne zastosowanie. Od artykułów dekoracyjnych, po materiały budowlane czy tablice korkowe. Korek pozyskuje się z kory śródziemnomorskiego dębu korkowego. Jest niezwykle lekki i elastyczny.
korkowa podloga

Podkład pod namiot – rolki i arkusze korkowe

Dzięki właściwościom izolacyjnym oraz ciepłej i miłej w dotyku powierzchni, arkusze korkowe stanowią świetny podkład pod namiot w ogrodzie. Zastosowanie korka sprawi, że zimna gleba nie będzie wyczuwalna. Nie będziemy musieli martwić się o to, czy dzieciom nie będzie zimno. Podczas wypraw turystycznych posłużyć nam mogą rolki korkowe. Są niezwykle lekkie, dlatego nie będą stanowiły niepotrzebnego balastu. Rolki można wykorzystać zarówno pod namiot, jak i śpiwór. Z pewnością zagwarantują nam przyjemny wypoczynek, bez poczucia chłodu od gleby.
Arkusze lub rolki korkowe są również świetnym rozwiązaniem do szałasów. Podłoga z samych desek niekoniecznie jest ciepła. Korek sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Wszystko to dzięki odporności na wodę i wilgoć, a także dobrej izolacyjności. To bardzo trwały materiał, który nie ulega zniszczeniu. Duży wybór artykułów w różnych wymiarach znajdziemy na stronie: https://korkrollen.de/.
płyty

Do czego jeszcze może posłużyć korek?

Korek wykorzystywany może być na wiele sposobów. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład galanteria wykonana z korka, wśród której są m.in. plecaki, parasolki, obuwie, torebki oraz paski. Korek może nam towarzyszyć również w formie portfela, podkładki, a nawet breloków.
Możliwości jest naprawdę dużo. Maty korkowe są bardzo popularne nie tylko w jodze, czy budownictwie, lecz także w sporcie. Wszystkie artykuły wykonane z tego naturalnego surowca są bardzo trwałe. W związku z tym można powiedzieć, że korek jest ponadczasowy i wszechstronny.